The SCP Foundation - Ukraine

Резервна копія сторінки.

Що це таке та куди я потрапив?

Це колективний творчий науково-фантастичний літературний проект, який не має єдиної лінії оповіді, але знаходиться в єдиному сеттінгу. Головні ідеї проекту - аномальні явища, взяття їх під контроль та вивчення, а також загадки та питання, відповіді на які завжди залишаються частковими і не завжди однозначними.

Це все насправді?

Так звичайно, секретна організація тримає свою базу даних у відкритому доступі, де з нею можуть ознайомитися усі підряд.

Звичайно, ні. Ми - творче суспільство, а сам сеттінг SCP - це фікція, фантастика.

Як я можу до вас приєднатися?

По-перше, зареєструйтесь на сайті Wikidot. Далі - вам треба пройти на сторінку "Приєднатися до сайту". На поточний час коментувати та оцінювати статті можуть усі бажаючи.

Це щось на зразок ролевої гри?

Ні. Деякі особистості описані досить докладно, але це всього лиш персонажі, які створені для статей та розповідей. Збіг імен не означає відіграшу персонажа. Автор англійської версії FAQ - Брайт, а не директор Брайт. Автор цієї сторінки - murzei_chaosmurzei_chaos, а не д-р Мурзей. Якщо коротко, то доктор/агент/інша посада (Ім'ярек) - це персонаж, а просто (Ім'ярек) - це автор. А точніше - доктор/агент/інша посада (Ім'ярек) у описах об'єктів, протоколах експериментів та розповідях - це персонаж, а (Ім'ярек) у керівництвах та коментарях - це сам автор.

Також нагадуємо, що усі випадкові збіги імен, назв та інших даних з реальними персоналіями, організаціями та іншими об'єктами - випадкові.

Це все створили ви?

Більша частина контенту перекладена з англійського сайту організації, інша частина є перекладом з іншомовних сайтів. Але частина контенту цілком створена учасниками україномовної філії - такі сторінки позначаються тегом UA.

Що таке Філії Фонду SCP?

Це версії головного сайту, зроблені для іншомовних аудиторій. Кожна філія містить як переклади матеріалів з головного сайту, так і унікальний контент, створений на мові сайту філії. Сайти деяких філій містять також переклади матеріалів з інших філій.

Чи можу я взяти участь у перекладі матеріалів з інших сайтів чи у створенні унікального контенту?

Так, але перед тим вам перш за все треба прочитати усе це керівництво - та інші керівництва, особливо ті, що указані у цьому документі, та дотримуватись всіх наших правил. Робота по перекладу та створенню нового контенту координується на іншому сайті - на Полігоні - вам також треба приєднатися і до нього.

Навіщо Фонд взагалі зберігає ці об'єкти? Чи не простіше їх просто знищити?

Ні. По-перше, сама місія Фонду у тому, щоб як охороняти людство від аномалій, так і охороняти аномалії від людства. Лише у виняткових випадках, коли існування деякої аномалії несумісно з підтримкою скільки-небудь приємних умов існування людства, приймається рішення про її знищення або нейтралізацію.

По-друге, деякі аномалії при правильному використанні можуть бути дуже корисними як для людства, так і для Фонду. Інші ж неможливо або вкрай складно знищити в силу їх властивостей. Також деякі об'єкти можуть стати в нагоді, якщо виникне крайня необхідність знищити інший об'єкт.

Я хочу створити проект, заснований на SCP Foundation. Чи можу я це зробити?

За більш докладною інформацією дивиться наше керівництво щодо ліцензійної політики. Коротко кажучи:

  • Контент з цього та інших філій можна вільно використовувати у некомерційних цілях.
  • Матеріали як головного англомовного сайту - так і цього сайту - розповсюджуються під ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported. Це значить, що ці матеріали можна використовувати як в некомерційних, так і в комерційних цілях. Виключенням є ілюстрація до об'єкту SCP-173 - Скульптура, яка є інтелектуальною власністю скульптора Ідзумі Като та фотографа Кейсуке Ямамото. Заборонено використовувати зображення та візуальний образ SCP-173 у комерційних цілях.
  • Ні, ми не будемо міняти ліцензійної політики. Ні "не бажаємо", а "не можемо".
  • Умови використання матеріалів з інших сайтів можуть як збігатися, так відрізнятися від умов використання матеріалів з цього або головного сайту. Так, матеріали з сайту російської філії теж розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported, яка передбачає лише некомерційне використання матеріалу. Колись так було, тепер ні.
  • Якщо ви все ж таки бажаєте використовувати матеріали з цього або інших сайтів - на всяк випадок зв'яжіться з авторами відповідних текстів та адміністраторами сайтів, де вони розташовані.

Я хочу створити / Я вже створив художню роботу за тематикою сеттінгу The SCP Foundation. Де я її можу розмістити?

Для художніх робіт існує англомовний сайт Visual Records. На поточний час розділу для художніх робіт на цьому сайті не передбачено, але якщо ви бажаєте їх розмістити тут, звертайтесь до адміністраторів цього сайту. Або просто продемонструйте свої роботи на Полігоні. Якщо вони будуть приємної якості, ми зробимо спеціальний розділ для них і на цьому сайті.

Що таке гра "SCP Containment Breach"?

Це гра по мотивам сеттінгу The SCP Foundation. Ні, ця гра не була створена учасниками цього або англомовного сайтів. За питаннями щодо гри звертайтесь на офіційний сайт проекту - SCP Containment Breach.

Те ж саме стосується гри "Сходи" по мотивам об'єкту SCP-087. Також аналогічне стосується проекту "TheVolgun's voiceover" - щодо нього звертайтесь на Youtube-канал The Volgun.

Що таке "міметична загроза"? Чи може вона бути небезпечною для мене?

Ні. Міметична загроза - це випадкові зображення чи текст, який на цьому сайті не несе ніякої загрози. Ну може, якщо у вас дуже чутлива психіка…

Текст деяких статей змінюється у мене на очах!

Могутність движка Wikidot дозволяє вбудовувати javascript прямо у статті. Це може використовуватись для імітації деяких аномальних ефектів об'єктів. Або для інших цілей.

Я думаю, я бачив SCP-об'єкт / Я сам (мій родич, сусід, кіт, собака) є SCP-об'єкт!

За вами вже виїхали. Ні, просто у вас дуже буйна уява. SCP - це фантастика.

Навіщо у вас присутнє вікове обмеження в 18 років?

Вісімнадцять років - це вік, коли більшість людей стають досить зрілими, щоб бути частиною нашої спільноти.

Мені менш 18 років, але я вже досить зрілий! Чи можна зробити виключення для мене?

Ні, не можна. Але ви не зобов'язані вказувати ваш справжній вік. Та якщо ви будете поводитися тут як зріла людина, ніхто не буде до вас чіплятися з питаннями щодо вашого віку.

Якщо не зазначено інше, зміст цієї сторінки доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License