Клас SCP-об'єктів «Евклід»
euclid.jpg
Маркування класу «Евклід»

Класифікація «Евклід» присвоюється SCP-об'єктам, властивості яких не до кінця зрозумілі або ж поведінку яких неможливо передбачити. «Евкліди» не становлять такої ж небезпеки для людства, як об'єкти класу «Кєтер», проте їх утримування може бути пов'язано з досить великими труднощами.

Об'єкти класу «Евклід» можуть бути використані в інтересах Фонду SCP або людства, проте у зв'язку з їх незвичайною природою подібне застосування може мати непередбачені наслідки. «Евклід» може бути класифікований як «Безпечний», якщо вдається зрозуміти механізм його роботи або розробити заходи змісту, що повністю виключають можливість прояву об'єктом його властивостей. З іншого боку, існує імовірність підвищення класу об'єкта до «Кєтера».

Об'єкт класу «Евклід» можна порівняти з дикою твариною, яка може як напасти, так і пройти повз.

Приклади об'єктів класу «Евклід»:

SCP-087 - даний об'єкт не становить безпосередньої небезпеки (зрозуміло, якщо ви не заходитись всередину), однак його властивостей вивчені не дуже добре, внаслідок чого незрозуміло, що від нього чекати. Саме тому об'єкту присвоєно клас «Евклід».

SCP-150 - на відміну від попереднього прикладу, даний об'єкт представляє велику небезпеку для людини. Однак дотримання умов утримання знижує практично до мінімуму шанс того, що в об'єкта з'явиться можливість заподіяти кому-небудь шкоду. Крім того, самі умови утримання не дуже складні та витратні.

Правило коробки: Якщо покласти об'єкт в коробку, прибрати її подалі, і не можна заздалегідь сказати, що станеться, то це, ймовірно, «Евклід».

Якщо не зазначено інше, зміст цієї сторінки доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License